Кремнієві органічні сполуки - препарати BAI-SI та BAI-SI (+)

Кремній БАЙ-СІ – один з життєвизначальних мікроелементів для успішного розвитку рослин

2019-03-22 13:46:40

В сучасних умовах в пошуку подальшого підвищення врожайності культур і ефективності аграрної діяльності все більший інтерес проявляється до макро- і мікроелементів, що володіє особливо великим потенціалом для прогресу галузі. Але разом з цим з'ясувалося, що ця галузь вкрай складна і мало вивчена, кожен елемент відіграє свою роль в життєдіяльності окремих культур і тільки за певних умов їх використання можна досягти принципово нових і необхідних результатів. Їх позитивні можливості для розвитку рослин і необхідні умови для використання можна розглянути на прикладі мікроелемента кремнію.

Незважаючи на незначну кількість цього мікроелемента в біоактивный формі в ґрунтах і рослинах (в середньому 0,01-0,03%) інтенсивні дослідження його в аграрній практиці останніх кількох десятків років дозволяють зробити наступні висновки про його потенціал:

Наведена коротка інформація про мікроелемент кремній, заснована на результатах численних наукових і практичних досліджень і спостережень, явно вказує на вкрай великі його можливості в розвитку і ефективності аграрної діяльності, а також на те, що цей препарат повинен стати обов'язковим в аграрній практиці, що вже зроблено в ряді країн світу. При цьому, дії мікроелемента кремнію не компенсується іншими елементами в основному в зв'язку з тим, що практично він один володіє напівпровідниковими і адсорбційними властивостями, має вільні заряди і на цій основі може створювати заряджені колоїдні системи в поєднанні з іншими елементами і препаратами. З огляду на це потенційні можливості біоактивних форм кремнію в аграрній галузі активно вивчаються в багатьох лабораторіях багатьох країн і обговорювалися вже на п'яти великих спеціалізованих міжнародних конференціях. І вже ряд країн (Фінляндія, Данія) цей препарат використовує в аграрній практиці в обов'язковому порядку.

Разом з тим, одна з головних проблем недостатнього його використання полягає в тому, що базовий його природний матеріал, в основному окису, відноситься до нерозчинним кристалів. І практично основним джерелом органічного кремнію для ґрунтів є залишки стебел і листя в стерні, їх перегній, різна зола, гумати різних видів. І якщо в природних умовах таке їх надходження в ґрунт достатнє, то для культурних рослин при дуже значному щорічному винесенні з ґрунту їх вкрай бракує. В даний час значно розширюється застосування кремнієвих добрив з вмістом в них кремнію в малорозчинних не біохімічних формах в дрібних фракціях. Але вони навіть при їх внесення в ґрунт в розмірах в 500-700 кг га не дають швидкого необхідного ефекту.

Наша фірма «Агроекотех» на базі відповідних розробок в системі АН України використовує нову технологію виробництва розчинних з'єднань кремнію в іонній формі, в якій вони можуть повноцінно використовуватися в аграрній практиці при концентрації його в розчині до 5-7% з одночасною присутністю в ньому також 3-4% іонів калію і в менших розмірах іонів ряду інших мікроелементів, включаючи залізо, цинк і ін. Це препарат Кремній-БАЙ-СІ. Досить велика концентрація, розчинність і іонний стан нашого кремнієвого препарату забезпечує його швидкий перехід в біоорганічне з'єднання і значно розширює його можливості в виконанні своїх функцій каталізатора, в структуруванні вологи, формуванні ґрунтових містків, збільшенні оборотності вологи і її збереженні та інших, тобто тих функцій  які не виконують інші елементи. І результати численних його випробувань підтверджують його можливості виконувати всі ті завдання і функції, які зазначені вище, і в кінцевому рахунку забезпечують умови для здорового розвитку рослин, зростання врожайності і якості продукції.

Препарат БАЙ-СІ використовується як для обробки посадкового матеріалу з розрахунку 0,5л/10л робочого розчину і по 0,4-0,5л/га в робочому розчині в 200л по листу в різні періоди вегетації в періоди активного розвитку рослин. Обробка по листу – 1-2 рази залежно від стану ґрунтів і виду рослин. Ціна за 1 л – 300 грн. Препарат зареєстрований в 2016 році. В даний час маємо кілька великих покупців в США, Індії, Новій Зеландії та ін., які беруть препарат великими обсягами і розміри закупівель стрімко зростають.

Запрошуємо до активної і ефективної співпраці: 066-2324189 096-3084838.

Поділитися цим матеріалом в соціальних мережах