Кремнієві органічні сполуки - препарати BAI-SI та BAI-SI (+)

Кремній – один з найважливіших для рослин мікроелементів

2018-07-10 13:43:43

Кремній в природі займає друге місце по кількості після кисню. Навіщо ж його стільки? Науковці детально дослідили це питання та виявили важливість цього мікроелементу для здорового розвитку культурних рослин.

Кремній настільки ж важливий для культур, як і загальновизнані азот, фосфор та калій

До недавнього часу кремній розглядався лише як умовно необхідний елемент для рослин. Тому він не входив до складу добрив та засобів захисту рослин. Не було його серед основних мікроелементів для підживлення.

Сьогодні ж наука виправила цю помилку і заслужено поставила кремній поряд з трьома головними для рослини елементами: азотом, фосфором та калієм. Цікаво, що лише 140 років тому важливість азоту для рослин також не визнавалась на рівні з калієм та фосфором.

Основні функції кремнію для здорового розвитку рослин

Науці вже відомо, що 78 макро- та мікроелементів засвоюються рослинами недостатньо (а деякі з них не засвоюються зовсім), якщо в ній не вистачає кремнію. Він як каталізатор вкрай необхідний для засвоєння таких важливих для культур елементів, як кальцій, хлор, фтор, натрій, сірка, цинк, алюміній, кобальт, марганець та інших.

Основні функції кремнію:

Завдяки цьому культури добре розвиваються навіть під дією постійних стресів, а фермер отримує великі та якісні врожаї.

Кремнієве живлення – запорука здорового розвитку сільськогосподарських культур

Рослини беруть кремній з ґрунту в іонній формі оксиду кремнію з кремнієвих кислот (в основному з монокремнієвої кислоти). Вони не можуть засвоювати його в твердій нерозчинній формі мінералів, навіть якщо він має розміри наночастинок (наприклад, мікропил піску).

В доступній для рослин іонній формі кремній в ґрунті утворюють мікроорганізми. Але їх переміщення (в основному оранкою) в глибокі шари призводить до постійного зменшення іонного кремнію в ґрунті.

Кремній в іонній формі виноситься рослинами з ґрунту безповоротно, тому потребує поповнення. Через постійне зменшення кремнію в ґрунті і зміну клімату вже в найближчі десятиліття може виникнути проблема із забезпеченням планети продуктами харчування.

Стійке землеробство без кремнієвого живлення функціонувати не буде. Про це говорив ще в свій час академік В.І. Вернадський.

Поділитися цим матеріалом в соціальних мережах