Кремнієві органічні сполуки - препарати BAI-SI та BAI-SI (+)

Кремній – один із чотирьох стовпів здорового розвитку рослин

2019-02-04 14:00:00

Кремній – один із чотирьох стовпів здорового розвитку рослин. Разом з N, P та K кремній створює оптимальні умови для росту та здоров’я рослин. Цей елемент бере участь у багатьох життєво важливих процесах в організмі рослини. Та, не зважаючи, на значне розповсюдження Si в природі, він зазвичай перебуває у недоступній для рослин твердій, нерозчинній формі. Представники флори здатні вбирати з грунту лише іонну форму цього елементу, зокрема оксид кремнію, що знаходиться у кремнієвих кислотах. Здебільшого силіцій надходить до грунту разом з залишками рослин (стеблами та листям), золами та перегноями. Для рослин в природних умовах цього більш, ніж вдосталь для нормального розвитку. Та для культурних рослин, що вирощуються на грунтах бідних на цей елемент, просто необхідне додаткове живлення кремнієм.

В ґрунті іонну форму кремній виробляють мікроорганізми.  Але під час механізованої обробки землі (зокрема оранки) відбувається їхнє переміщення в глибші шари грунту, що спричинює постійне зменшення доступного для рослин кремнію. Іонна форма кремнію використовується рослинами безповоротно. Саме тому свідомі аграрії знають про потребу додаткового внесення цього мікроелементу на оброблювані ділянки.

Кремній є надзвичайно важливим елементом. Головні з його переваг це:

Дефіцит кремнію зумовлює пригнічення розвитку кореневої системи, вилягання посівів зернових культур, ламкість стебел, зниження кількості зав’язі або й взагалі відсутність цвітіння. Тобто недостатнє кремнієве живлення обумовлює зниження врожаю та його якісних характеристик.

Тож, переоцінити важливість кремнію для рослин важко. Стійке землеробство без кремнієвого живлення функціонувати не буде. Тому оптимальний спосіб внесення кремнію є рідке добриво для рослин. Цю важливу функцію і виконує біологічно-активний імунопротектор "BAI-Si".

Подбайте про якість посівів - застосовуйте кремній в доступній формі для рослин.

Поділитися цим матеріалом в соціальних мережах