Кремнієві органічні сполуки - препарати BAI-SI та BAI-SI (+)

«BAI-Si» — незамінний препарат для обробки посівного та посадкового матеріалу

2019-02-14 13:39:00

Кожен городник вже давним-давно засвоїв одну з найголовніших істин: щоб отримувати високі врожаї садово-городніх культур, необхідно обов'язково проводити обробку посівного і посадкового матеріалу. Цей агрозахід забезпечує захист насіння і надалі рослин від ґрунтових бактерій і таких небезпечних захворювань, як фітофтороз, альтернаріоз, фузаріоз, а також різних гнилів, які здатні знищити до 70% врожаю. Крім того, передпосівна обробка насіння сприяє його дружному проростанню і більш швидкій появі проростків, при цьому знижується ураження насіння шкідливими ґрунтовими бактеріями і прискорюється початок вегетації рослин.

Щоб підготувати посівний та посадковий матеріал, городники, як правило, використовують комплекс протруйників (враховуючи особливості окремих культур) і гумати з різним складом корисних елементів. Однак, як показує практика, найчастіше таких заходів недостатньо для того, щоб отримати дійсно високий і якісний урожай. Адже концентруючись тільки на подібних препаратах, городники не враховують інші, не менш важливі фактори передпосівної підготовки, без яких виростити гарний врожай, на жаль, не вийде.

Отже, на що ж потрібно звернути свою увагу перш за все? Звичайно ж, на якість посівного матеріалу — насіння повинне володіти високим селекційним потенціалом і внутрішніми біоенергетичними можливостями. Тому для посіву потрібно використовувати тільки відкаліброване, здорове і чисте насіння, відібране з типових для конкретного сорту плодів, або купувати насіння тільки в надійних сертифікованих магазинах. Пам'ятайте, високоякісний посівний матеріал — перший і дуже важливий крок до успіху.

Наступний обов'язковий агрозахід — обробка насіння захисними препаратами і біостимуляторами росту. При цьому потрібно враховувати, що кожному виду садово-городніх культур потрібен певний набір збалансованої кількості мікро- макро- і мезоелементів, без яких рослини просто не зможуть повноцінно рости і розвиватися. Адже кожен з елементів відіграє незамінну роль в житті рослин. З огляду на це, землероби в силу своїх можливостей намагаються забезпечити городнім культурам достатнє харчування, часто віддаючи перевагу комплексним NPK-добривам, при цьому ігноруючи інші, не менш важливі елементи живлення. І даремно, адже без повного збалансованого поживного комплексу рослини не зможуть сформувати високий щедрий врожай.

Саме тому варто звернути увагу на інші незамінні мікроелементи, зокрема, кремній, а також біостимулятори росту, які швидко і ефективно допоможуть вирішити багато нагальних проблем аграріїв.

Для початку слід згадати про те, що кожна рослина має набір спеціальних генів, які захищають його від впливу конкретних хвороботворних ґрунтових бактерій. Але, на жаль, у більшості культурних рослин ці гени ослаблені або знаходяться в пасивному стані, тому не можуть виконувати свої захисні функції. Однак такі гени можна легко активізувати! Для цього досить обробити насіння і рослини кремніє-калієвими мікроелементами, які служать природними фунгіцидами, в поєднанні з повноцінними біостимуляторами з ауксинами і гіберелінами. Так, добре відомо, що проти ґрунтових шкідників при посадці картоплі в лунки бажано вносити попіл, який містить велику кількість калію і кремнію. Для цих цілей також ефективною вважається обробка насіння і рослин водної настоянкою кропиви, багатою кремнієм.

Лабораторні дослідження по пророщуванню насіння з використанням препаратів на основі кремнію і калію доводять, що вони забезпечують рослинам високу стійкість до різноманітних захворювань. Крім того, застосування таких препаратів гарантує достатній біологічний захист рослин не тільки від більшості ґрунтових захворювань, але і інших небезпечних шкідників, починаючи з перших етапів їх появи.

Разом із захворюваннями і шкідниками великої шкоди рослинам завдає стрес, викликаний несприятливими погодними умовами, такими як різкі перепади денної і нічної температури, низька і висока вологість повітря, випадання надмірної кількості опадів, сонячні опіки та ін. Уберегти рослини від подібних негативних факторів прекрасно допомагає природний антистресант — кремній. Тобто, якщо насіннєвий матеріал був оброблений препаратами на основі цього мікроелемента, в стресових умовах рослина зможе захистити себе, завдяки ряду певних молекул, які утворюють захисну систему і не дають рослині загинути.

Обов'язковий агрозахід на шляху до високого врожаю — внесення у ґрунт різних добрив, а також підживлення рослин корисними поживними елементами. Багато аграріїв знають, що внесені в ґрунт макро- і мікродобрива надходять в ґрунт в малорозчинній формі, тому тільки через певний тривалий час і в досить обмеженій кількості (приблизно 30%) вони засвоюються рослинами. Залишки таких добрив випаровуються або найчастіше перетворюються в важкорозчинні, шкідливі для рослин і ґрунту сполуки. В такому випадку обов'язково потрібно подбати про те, щоб прискорити засвоєння макро- і мікроелементів у ґрунті, підвищити обсяг їх засвоєння, а також поглинання корисних речовини зі наявних у ґрунті важко розчинних сполук, які вже потрапили у нього. У природному середовищі процес переходу цих елементів в органічні засвоювані форми відбувається за допомогою спеціальних каталізаторів, основний з яких — мікроелемент кремній.

Дослідження впливу кремнію на перетворення важкорозчинних елементів в засвоювані форми демонструють високі позитивні результати: рівень засвоєння азоту і фосфору підвищується до 70%, а концентрація шкідливих сполук у ґрунті значно знижується. Такий потенціал мікроелемента кремнію дозволяє істотно скорочувати кількість внесених у ґрунт макро-, мікроелементів та інших препаратів. Також це дає можливість отримувати більш високі врожаї якісної продукції при менших матеріальних витратах.

Сьогодні такі унікальні і широкі можливості мікроелемента кремнію і кремнієво-органічних сполук отримали визнання у світовій аграрній практиці і користуються великою популярністю. У зв'язку з цим розміри їх застосування істотно збільшуються, а в деяких країнах вони навіть відносяться до обов'язкових препаратів для обробки насіння і рослин в період вегетації.

Однак, незважаючи на ефективність і популярність кремнієвих з'єднань в органічній формі, їх виробництво залишається утрудненим або обмеженим. У зв'язку з цим дуже часто такі сполуки потрапляють у ґрунт у формі малорозчинних твердих сполук дуже дрібної фракції, завдяки чому вони здатні виявляти свої властивості і швидко переходити в органічні форми. Але, звичайно, більш доцільно вносити таке добриво саме в рідкій іонній формі, коли воно найбільш активно бере участь у всіх необхідних процесах життєдіяльності рослин на всіх етапах їх розвитку.

Наприклад, в Україні виробником саме таких кремнієво-калієвих препаратів є фірма «Агроекотех», фахівці якої створили високоефективний і дієвий препарат «BAI-Si». Для його виробництва компанія «Агроекотех» використовує розроблені в системі АН України передові технології виробництва розчинних з'єднань кремнію в іонній формі, завдяки якій їх можна успішно використовувати в аграрній практиці. Концентрація кремнію в такому розчині складає 5–7%, іонів калію – 3–4%, а також включає в себе ряд інших корисних мікроелементів, таких як залізо, цинк та ін. Висока концентрація, розчинна іонна форма препарату «BAI-Si» забезпечує його швидкий перехід в біоорганічні з'єднання і значно розширює його можливості у виконанні своїх функцій каталізатора. Крім того, «BAI-Si» сприяє швидкому структуруванню вологи, її збереженню у ґрунті, а також формуванню ґрунтових містків та інших важливих функцій, які не здатні виконувати інші елементи.

Численні випробування препарату «BAI-Si» підтверджують його ефективність у забезпеченні здорового розвитку і росту рослин, підвищення їх врожайності і якості продукції. «BAI-Si» зареєстрований як органічна сполука, нешкідливий і сумісний з усіма іншими препаратами.

Компанія «Агроекотех» відкрита до активної співпраці. Для отримання докладної консультації та замовлення препарату «BAI-Si» звертайтеся за телефонами: (044) 209-21-88, (050) 517-25-71, (098) 723-58-98. agroecotech@ukr.net

Поділитися цим матеріалом в соціальних мережах